APP #1:Viber–Darmowy klient VoIP na Twój telefon

Viber  to aplikacja doskonale znana z iPhone’ów, jakiś czas temu pojawiła się na system operacyjny Android. Jako że nie do wszystkich dotarła informacja o pojawieniu się tak wyśmienitej i przydatnej aplikacji  postanowiłem, przybliżyć Wam jej funkcjonalność na łamach nowo powstałego działu mobilna appteka. Jest całkowicie darmowym VoIP, który umożliwia bezpłatne wykonywanie wysokiej jakości  połączeń oraz wysyłanie wiadomości tekstowych.

Viber  to prosta aplikacja(darmowy VoIP), która umożliwia bezpłatne rozmowy oraz wysyłanie wiadomści pomiędzy użytkownikami aplikacji, za pomocą WiFi lub 3G. Viber jest dostępny na urządzenia oparte na systemach Android, IOS, Bada, Windows Phone oraz Black Berry OS. W przypadku tego ostatniego dostępna jest tylko wersja Beta, która zezwala tylko na wysyłanie wiadomości, bez możliwości dzwonienia. Program nie wymaga od nas rejestracji, wystarczy pobrać aplikację ze strony producenta bądź z Google Play aby cieszyć się jej możliwościami. Zaraz po instalacji dowiadujemy się, który z naszych znajomych korzysta już z aplikacji, dzięki czemu możemy natychmiast nawiązać z nim połączenie. Aplikacja działa w tle, dlatego nie musimy jej uruchamiać, żeby być dostępnym dla innych użytkowników. Osoby, które mają już zainstalowaną aplikację rozpoznamy po charakterystycznej ikonce przy danych kontaktu w książce telefonicznej.

Najmocniejszym punktem aplikacji jest świetna jakość połączeń i głosu podczas rozmów, zarówno poprzez WiFi jak i 3G. Nie występuje pogłos, czy charakterystyczna metaliczna barwa głosu. Ucieszą się także fani SMS-ów, które można wysyłać za pomocą programu, oczywiście za darmo. Im więcej osób, które znamy, jest zarejestrowanych w serwisie, tym mamy większe możliwości wykonywania połączeń oraz wysyłania bezpłatnych SMS’ów.

Plusy

– bezpłatne rozmowy i wysyłanie wiadomości pomiędzy użytkownikami aplikacji, za pomocą

WiFi lub 3G,

– automatyczne wyszukiwanie użytkowników posiadających Viber,

–  bardzo dobra jakość połączeń i głosu podczas rozmów, zarówno poprzez WiFi jak i 3G,

– aplikacja działa w tle więc jesteśmy ciągle dostępni dla naszych przyjaciół.

 Minusy

–  brak możliwości wykonywania połączeń głosowych dla posiadaczy Black Berry OS.Jedna odpowiedź do “APP #1:Viber–Darmowy klient VoIP na Twój telefon”

  1. aca napisał(a):

    Główny minus to ,że aplikacja nie pokazuje statusu rozmówcy a więc jeśli osoba do której dzwonimy lub wysyłamy sms nie jest online ,wtedy połączenie jest po przez sieć GSM (mimo,że dzwonimy przez VIBER),co naraża nas na koszty.Jakoś nikt o tym nigdzie nie wspomina.
    Program nie wymaga rejestracji ? Przecież,żeby z niego korzystać musimy podać numer telefonu !!!
    Przy okazji udostępniamy wszystkie kontakty z książki telefonicznej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.