APP #2:Where`s My Droid–Zlokalizuj łatwo swój Smartphone

Dzisiaj bardzo przydatna aplikacja dla osób, którym  często zdarza się zgubić swój Smartphone. Telefony z systemem Android, które zostały wyposażone w moduł GPSposiadają bardzo przydatną a zarazem ciekawą funkcję jaką jest namierzanie położenia naszego telefonu. Funkcja przydatna w momencie kradzieży naszego ukochanego telefonu bądź w sytuacji gdy po prostu zwyczajnie nie wiemy gdzie go położyliśmy.

Przejdźmy zatem do konkretów, ponieważ pewnie każdy z Was zastanawia się teraz jak to działa? Mechanizm jest bardzo prosty, wysyłamy na nasz telefon ustawioną podczas instalacji komende i czekamy aż nasz Smartphone zacznie automatycznie do nas dzwonić, nawet jeśli wyłączyliśmy wczniej dzwięk. Aplikacja jest tak sprytnie zaprogramowana, że potrafi sama przełączyć nasz  Smartphone z trybu milczy na głośny co znacznie ułatwi nam jego lokalizacje. Jest jeszcze jedna ciekawa opcja, która polega na odesłaniu SMSem współrzędnych geograficznych zagubionego Smartphona. W przypadku drugiej opcji aplikacja niestety, nie potrafi sama włączyć modułu GPS w naszym telefonie, dlatego jeżeli chcemy mieć taką możliwość, zalecane jest włączenie modułu zaraz po  instalacji programu.

Oczywiście nasz telefon nie zostanie namierzony, jeżeli nie będzie znajdował się w zasięgu satelity jest to podstawowy warunek jaki musi zostać spełniony w celu uzyskania współrzędnych.

 
 

 

Program po uruchomieniu to w zasadzie jedynie opcje wymagające prostej konfiguracji. Podstawą działania aplikacji „Where`s My Droid” jest podanie dwóch komend, dzięki którym zmusimy nasz Smartphone do wydawania sygnałów dźwiękowych lub wysłania danych nawigacyjnych. Aplikacja dostępna jest w 3 wersjach, dwie z nich są darmowe, za wersje Pro musimy niestety zapłacić $3.99 USD. Pełna specyfikacja oraz możliwość pobrania na stronie producenta: www.wheresmydroid.com

Plusy

Znacznie ułatwia lokalizacje zagubionego telefonu,

– 2 opcje lokalizacji,

– Automatyczna zmiana trybu z milczy na głośny,

– 2 darmowe wersje do pobrania ze strony producenta.

Minusy

– Wersja Pro dostępna jest odpłatnie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.