APP #6: WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger to chyba jeden z popularniejszych komunikatorów telefonicznych, z którego korzystają dzisiaj Polacy. Jego funkcjonalnością mogą cieszyć się posiadacze smartfonów z systemem Android, BlackBerry OS, iOS, Symbian oraz Windows. WhatsApp podobnie jak aplikacja Viber, którą opisywaliśmy już na łamach digileaks korzysta z połączenia 3G/EDGE lub Wi-Fi (jeśli jest dostępne) aby wysyłać wiadomości do Twoich znajomych. Twórcy aplikacji pierwszy rok użytkowania dają nam całkowicie za darmo po upływie tego czasy, niestety musimy iścić opłatę w wysokości $0,99.

WhatsApp Messenger podobnie jak aplikacja Viber używa Twojej książki adresowej i automatycznie po zainstalowaniu pokazuje znajomych, którzy korzystają już z jego usług. Program pozwala na wysyłanie plików multimedialnych takich jak np.: wideo, zdjęcia czy notatki głosowe do Twoich znajomych. Za pomocą aplikacji możemy również wysyłać E-maile za granicę oraz czatować ze znajomymi z całego świata pod warunkiem, że osoby te będą miały zainstalowany komunikator WhatsApp w swoim smartfonie. Program działa cały czas w tle, dzięki czemu nie musimy się do niego logować za każdym razem, kiedy chcemy wysłać nową wiadomość do znajomego. Odbieranie widomości odbywa się za pomocą powiadomień push.

Dodatkowo WhatsApp posiada kilka innych ciekawych i przydatnych opcji takich jak np.: możliwość wysłania położenia GPS, ustawienie własnych dźwięków powiadomień czy wstawienie opisu widocznego dla wszystkich naszych znajomych. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta: www.whatsapp.com.

Plusy:

– bezpłatne wysyłanie wiadomości tekstowych pomiędzy użytkownikami aplikacji, za pomocą WiFi lub 3G,

– automatyczne wyszukiwanie użytkowników posiadających aplikację,

–  aplikacja działa w tle więc jesteśmy ciągle dostępni dla naszych przyjaciół,

– dostępny na systemy: Android, BlackBerry OS, iOS, Symbian oraz Windows.

Minusy:

– brak możliwości wykonywania połączeń głosowych.Jedna odpowiedź do “APP #6: WhatsApp Messenger”

  1. AndrzejCymn napisał(a):

    Strona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.