APP #7: CPU / RAM / DEVICE Identifier – sprawdź wnętrze swojego tableta/smartfona

Długo szukałem dobrej appki za pomocą, której uda mi się dowiedzieć jaki dokładnie sprzęt znajduję się w moim smartfonie bądź tablecie.Przedzierając się i instalując kolejne nie przydatne aplikację natrafiłem całkiem przypadkowo na CPU / RAM / DEVICE Identifier, który na pierwszy rzut oka wydawał się kolejną bezużyteczną aplikacją. Nic bardziej mylnego, ta prosta appka udzieliła mi wreszcie rozsądnych informacji na temat mojego sprzętu.

CPU / RAM / DEVICE Identifier potrafi podać nam dokładne informację o procesorze, karcie graficznej, płycie głównej, systemie operacyjnym oraz o wyświetlaczu jakim dysponuje nasze urządzenie. Autorem programu jest Davy Bartoloni, który cały czas czuwa nad aplikacją wspierając swoich użytkowników. W przypadku, kiedy nasz sprzęt nie zostanie wykryty przez program, wystarczy wysłać e-mail z modelem urządzenia do producenta aplikacji. Według informacji, jakie udało się zdobyć czas oczekiwania to 24h – miło. Bardzo istotną sprawą jest to, że aplikacja jest całkowicie bezpłatna i można ja pobrać ze sklepu Google play. W prawym dolnym rogu znajdziemy przycisk „Donate”, po którego kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę paypall, gdzie możemy wesprzeć programistę przelewając na jego konto dowolną kwote pięniędzy. Szkoda, że program został napisany tylko i wyłącznie pod system Android, może z czasem jego twórca pomyśli również o użytkownikach innych systemów.

Plusy:

– program dostarcza dokładne i szczegółowe informację o procesorze, płycie głównej, karcie graficznej, systemie operacyjnym a także o wyświetlaczu naszego urządzenia,
– darmowy do pobrania ze sklepu Google play,
– prosty w obsłudze.

Minusy:
– program dedykowany tylko i wyłącznie użytkownikom systemu Android.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.