Test #18: Zastosowanie w praktyce funkcji Pan/Tilt w kamerach IP

Ostatnio na łamach digileaks pojawił się poradnik, w którym przybliżyliśmy Wam temat monitoringu. Jest to nowe zagadnienie, o którym chcielibyśmy Wam więcej napisać, dlatego dziś zaczniemy od krótkiego testu funkcji Pan/Tilt, w którą są wyposażone niektóre kamery IP. Idąc z duchem czasu postanowiliśmy, także zadbać o materiały wideo, które pozwolą w jeszcze prostszy sposób wytłumaczyć niektóre zagadnienia.

Już teraz na pewno niektórzy z Was zadają sobie pytanie „ale co to jest ten Pan/Tilt”? Wyprzedzając Wasze pytanie – już wyjaśniamy. Funkcja Pan oznacza zdolność wykonywania poziomych ruchów kamery. Tilt jest odwrotnością i zapewnia ruch kamery w kierunku pionowym. Najprościej przyrównać te funkcjonalności do ruchów głowy człowieka, którą możemy właśnie poruszać w takim zakresie (wertykalnie i horyzontalnie). Przy zakupie kamery do domu lub biura warto sprawdzić czy dane urządzenie posiada taką funkcjonalność. Dzięki niej z łatwością możemy monitorować nasze pomieszczenia. Do testu wykorzystaliśmy kamerę 0.3 Megapiksela FI8910W marki Foscam, która pozwala na zdalne obracanie w poziomie o 300 stopni oraz 120 stopni w pionie.

Aby uzyskać możliwość sterowania kamerą najpierw należy zalogować się do interfejsu kamery po przez stronę WWW. W tym celu należy otworzyć przeglądarkę WWW i wpisać adres IP kamery, a następnie wprowadzić nazwę użytkownika oraz hasło. Następnie wyświetli nam się interfejs urządzenia, w którym między innymi możemy sterować kamerą. W tym celu klikamy na strzałki znajdujące się na „kuli” którą znajdziemy w lewym dolnym rogu. Funkcjonalność oraz sposób działania doskonale widać na poniższym materiale wideo.

Podsumowanie

Decydując się na zakup kamery do domu lub biura, warto wziąć pod uwagę funkcjonalność jaką jest Pan/Tilt. Posiadając możliwość zdalnego monitorowania przy pomocy tabletu, telefony czy komputera możemy dokładnie przeczesywać dane pomieszczenia. Na polskim rynku dostępnych jest wiele urządzeń posiadających możliwość sterowania ruchem kamery. Mamy nadzieje, że udało nam się dzisiaj poszerzyć Waszą widzę na temat kamer IP i dowiedzieliście się czegoś nowego. Może z czasem zostaniecie ekspertami w tej dziedzinie?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.