Nowe produkty z rodziny SAPIDO planowane na rok 2012

Dopiero początek roku, a nam już udało się dotrzeć do informacji o nowościach Sapido, które tajwański producent planuje wprowadzić na polski rynek w 2012 roku. Bardzo nas cieszy to, co niebawem ma się ukazać. Oferta robi się coraz bogatsza i konkurencyjna, a my od dłuższego czasu przyglądamy się poczynaniom Sapido, o czym przeczytacie w najbliższym teście.

Pierwszym ciekawym produktem jest bezprzewodowy router Sapido GR-1142. Jego zaletami są dodatkowe funkcje, takie jak wbudowany serwer plików, dzięki któremu możemy stworzyć chmurę danych dla urządzeń bezprzewodowych oraz opcja „Airplay”, która będzie pozwalała na odtwarzanie muzyki za pomocą przenośnych urządzeń z dostępem do Wi-Fi. Ciekawym motywem jest również zaawansowana kontrola rodzicielska, która pozwala ograniczyć dostęp do Internetu z pozycji administratora w wybranych godzinach.

Następnym urządzeniem jest zdobywca nagrody „Taiwan Excellence 2012”, czyli RB-6132. Sprzęt charakteryzuje się ciekawym designem, dzięki czemu możemy go zarówno przykręcić do ściany jak i postawić na specjalnym stojaku. Dość rozbudowana funkcja portu USB pozwala korzystać z wspominanej wcześniej funkcji „Airplay”, jak i urządzenie może pracować jako uniwersalna ładowarka do smartfone’a, lub router 3G.

Oprócz tego, Sapido poszerzy swoją ofertę o routery dual-bandowe z gigabitowymi portami. Będą one występowały w różnych konfiguracjach, w zależności od zapotrzebowana klienta. Mowa o modelach RB-1733, RB-1830 oraz o GR-1736. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ostatni model, gdyż pozwala on pracować na dwóch pasmach jednocześnie, czym nie każdy producent może się pochwalić. Cechą wspólną tych urządzeń będzie Wi-Fi w standardzie N, oraz funkcje serwera plików oraz wspominana wcześniej opcja „Airplay”.

Tajwański producent zamierza także wprowadzić dość silny Powerline z możliwością przesyłania danych do 500Mbps. Być może, PA-1105 stanie się dobrą alternatywą dla najnowszych pozycji proponowanych przez konkurencję.

Czym byłyby szybkie routery bezprzewodowe, gdyby nie karty które pozwolą wykorzystać ich moc. Oczywiście również i o tym pomyśleli inżynierowie z Sapido, dostarczając dual-bandowe adaptery Wi-Fi pracujące z prędkością do 300Mbps: AU-5015 oraz AU-5025. Mało tego, nie dość że są szybkie, pozwalają też pracować w funkcji bridge oraz jako Access Point, przy tym charakteryzują się bardzo niskim poborem mocy.

Użytkownicy potrzebujący urządzeń do rozbudowy sieci w swoich firmach, powinni zainteresować się gigabitowymi switchami posiadającymi kolejno 16 (HG-3216) i 24(HG-3224) porty. Wspierają one funkcję Green Ethernet Technology, która pozwala oszczędzać energię – co może obniżyć rachunki za prąd.Jedna odpowiedź do “Nowe produkty z rodziny SAPIDO planowane na rok 2012”

  1. Kam napisał(a):

    No w końcu jakieś sensowne karty Dualbandowe się w Polsce pojawią 🙂

    Wiadomo może kiedy dokładnie można się ich spodziewać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.