Test #3 8level WRT-300

Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy o poszerzeniu oferty produktów 8level o urządzenia pracujące w pełnej „eN-ce” do 300Mbps. Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z bardzo szybko popularyzującym się standardem, dlatego 8level prędzej czy później musiał zareagować na potrzeby użytkowników nowymi produktami.

1.   Beniaminek z dużą ambicją

Bez wątpienia ta reakcja nas cieszy. 8level zdążył już udowodnić, że jest w stanie zaproponować urządzenia zgodne z ich mottem dotyczącym cyfryzacji życia… Jak czytamy na stronie producenta: „Marka 8level powstała w 2007 roku w wyniku inwestycji w rozwój nowoczesnych technologii, które stanowią podstawę w budowie naszego nowego „cyfrowego domu”. W roku 2008 rozpoczęto produkcję pierwszej bramki VoIP, która pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne poprzez Internet. Obecnie prowadzone są wytężone prace nad wprowadzeniem rozwiązań multimedialnych, które znajdą zastosowanie w każdym nowoczesnym – cyfrowym domu. Już na samym początku procesu produkcyjnego – a więc podczas fazy projektowania – kładziony jest nacisk na ponadprzeciętną funkcjonalność oraz bardzo wysoką jakość wykonania oferowanych urządzeń. Wszystko to przy zachowaniu kluczowego parametru jakim jest przystępna cena.

Tym razem na warsztat wzięliśmy model WRT-300 przeznaczony do kablówki lub radiówki podłączanej przez ethernet. Przekopaliśmy Allegro w celu sprawdzenia cen urządzeń przypominających parametrami router WRT-300. Wygląda na to, że polskiemu producentowi udało się dotrzymać słowa i nie było ono rzucane na wiatr. Sprzęt tej samej klasy (do 300Mbps) można wyciągnąć na aukcjach za 85 PLN jeśli mówimy o TP-Linku (TL-WR841N), jeśli natomiast zainteresowało by  Was Sapido – musielibyście przygotować się na wydatek rzędu 105 PLN (RB-1800). Za testowany przez nas router 8level na Allegro zapłacimy tylko 80 PLN. Trzeba przyznać, że jest to cena imponująca.

Co możemy mieć za około 80 złociszy od 8level?

 • Interfejs bezprzewodowy do 300Mbps,
 • Polskie menu konfiguracyjne,
 • Pełna instrukcja w języku polskim (co jest bardzo rzadką praktyką),
 • Wsparcie dla opcji Wake On Lan,
 • Możliwość tworzenia kilku nazw sieci bezprzewodowych (SSID),


7 odpowiedzi na “Test #3 8level WRT-300”

 1. ed napisał(a):

  tani sprzęt, co pracuje na mozolnej i topornej Javie, i mało tego grzeje się jak piec, oraz nie potrafi wznowić połączenia ADSL w razie zerwania, szkoda kasy na tą zabawkę dla dzieci, do bardziej wymagających będzie on randką z porażką, odradzam.

 2. emerce napisał(a):

  @rsms – ja jakoś widzę opis trybów pracy w tym artykule. Może nie przeczytałeś całości. Dobrze, że są tu tak dokładne pomiary, trudno znaleźć je w innych testach. Co do wad – to też chętnie bym się dowiedział o co chodzi, ten routerek jest tani, stabilny i szybki, przyczepić się można do wyposażenia, ale jakby miał gigabit i USB to byłby droższy a wtedy można by się przyczepić do ceny. Zawsze da się znaleźć dziurę w całym.

 3. zygert napisał(a):

  Szkoda, ze Rainc nie wypisal wad – bardzo jestem ciekaw co mial na mysli. Uzywam dosc duzo tych urzadzen i smiem twierdzic, ze za te pieniadze nie ma nic lepszego na rynku – TPLINKi sa duzo slabsze np. model TP740N nie dosc, ze sie zawieszaja to maja gorszy zasieg nie mowiac o wlasnie wymienionych zaletach przez autora tego testu. Jeszcze co mozna podac, to diagnoze zdalna (tzn. wykonanie ping czy traceroute z poziomu routera oraz wykrycie innych sieci, dzieki czemu mozna przelaczyc sie na mniej obciazony kanal). Test dosc pobieżny, ale ukazuje co najważniejsze – wydajność.
  Jak dla mnie 8level wart jest i wyzszej ceny. Szkoda, ze nie ma portu USB i portow 1Gbps bo wtedy nawet nie bylo by nad czym sie zastanawiac.

 4. rsms napisał(a):

  I to coś ktoś ma śmiałość nazywać testem???? To można najwyżej nazwać „na co ja zwróćiłem uwagę w tym urządzeniu” Ten router tylko to potrafi co jest opisane? Jeśł by tak było to w ogóle nie wart byłby uwagi 🙂 A gdzie w tym „teście” wzmianka chociażby o różnych trybach pracy?

 5. bad napisał(a):

  Również sugerowałem się tą recenzją urządzenia i z zakupu nie jestem zadowolony. Urządzenie ma słabszy sygnał od mojego poprzedniego routera linksys wag200 g, funkcja dyndns nie działa zarówno dyndns.org jak i no-ip.com – wgrane najnowsze oprogramowanie. Konfiguracja zachowuje się czasami bardzo dziwnie.

 6. DigiLeaker napisał(a):

  Artykuł nie był sponsorowany, a jakie wady według Pana zostały pominięte ?

 7. Rainc napisał(a):

  W recenzji brakuje tylko Napisu „Artykuł sponsorowany” nie wymieniliście wielu mniejszych i większych wad tego rutera, który w sumie nie jest zły. Jednak czuję się wprowadzony w błąd przez autora artykułu który skutecznie niektóre wady pominął i umniejszył powiększając sztucznie zalety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.