Nowa generacja bramek VoIP w 8level, IPG-200

Po dokładnych poszukiwaniach następcy popularnych bramek 8level: IPG-801, IPG-801P, IPG-802 i IPG-811, producent postanowił stworzyć produkt będący wypadkową poprzednich modeli bramek VoIP.  Tym sposobem urządzenie 8level IPG-200 uzyskało nowy polski interfejs użytkownika, obszerną instrukcję obsługi oraz zupełnie nowy, świeży i minimalistyczny design.

Bramka/router VoIP IPG-200 daje możliwość korzystania z usług operatorów VoIP poprzez połączenie DSL lub kablowe. Bramka posiada gniazdo telefoniczne umożliwiające wykorzystanie normalnego telefonu do prowadzenia rozmów przez Internet. Dzięki użyciu takiej formy połączenia można znacząco obniżyć koszty korzystania z usług telefonicznych jak i faksowych.
Dodatkowym plusem jest możliwość współdzielenia połączenia internetowego bez potrzeby stosowania dodatkowego routera – tą funkcjonalność można wyłączyć i uzyskać dzięki temu dwa porty LAN.

ZALETY:

¦Obsługa 2 kont SIP równocześnie
¦Wbudowana funkcja routera umożliwia wykorzystanie modemu ADSL oraz współdzielenie łącza internetowego
¦Wsparcie dla kodeków: G.711a/u, G.723, G.726, G.729.
¦Funkcjonalność telefonu: ustawienia głośności, klawisze szybkiego wybierania numeru, książka telefoniczna, przełączanie rozmów


3 odpowiedzi na “Nowa generacja bramek VoIP w 8level, IPG-200”

 1. DigiLeaker napisał(a):

  Mniej kont SIP jest do pewno stopnia minusem ale tylko dla niewielkiej liczby użytkowników. Zaletą natomiast jest 50 krotnie większa wydajność w trybie Router/Bridge od poprzednika.

  Jeśli chodzi o trudności w ustawieniach to raczej byłbym skłony stwierdzić że jest prostsza w konfiguracji, ma wbudowanego kreatora ustawień który zbiera podstawowe dane potrzebne do działania.

  Jeśli chodzi o support operatorów VoIP… to wiadomo że jest z nimi różnie…

 2. Andrzej napisał(a):

  Pięknie wyglądająca bramka, na pierwszy rzut przyciąga oczy, poprzednie miały np; 2×3 konta SIP to urządzenie ma 2×1 konto, co dziwi na nowy sprzęt.
  Inną sprawą jest fakt niezrozumiałej szaty graficznej, dzięki której już drugi dzień siedzę by ją ustawić, operatorzy VoIP również nie przyczynili się do pomocy w ustawieniach.
  ustawiałem poprzednie bramki tej Firmy nie stawiały takich problemów jak TA
  Jeżeli ktoś zechce zakupić bramkę VoIP polecam starsze wersje, w tej przy wł.diodzie mocno oświetla sąsiadująca co myli która jest wł.
  – z pewnością zagmatwana jest metoda ustawienia tej bramki a co dziwne gdy nie działa całkiem poprawnie, wyświetla = Reg Success

 3. Rozjebek napisał(a):

  Ile to ma portów telefonicznych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.