TL-WR1042ND, nowy gigabitowy router z USB od TP-Linka

Pamiętacie TP-Linkowy hit TL-WR1043ND? Producent poddał ten sprzęt lekkiemu liftingowi, dodając do niego kilka funkcji rezygnując przy tym z jednej anteny. Co otrzymaliśmy?

Gigabitowy router TL-WR1042ND z WiFi w standardzie N do 300Mbps. To jedno z najnowszych urządzeń marki TP-Link przeznaczonych do sieci domowych. Router zapewni użytkownikom fantastyczną wydajność przy strumieniowaniu wideo w jakości HD, a ponadto bez straty szybkości Internetu obsłuży jeszcze połączenia Internetowe, dzielenie dużych plików i granie w gry online. Urządzenie jest zgodne z technologią MIMO (ang. Multiple Input, Multiple Output) – rozwiązanie zwiększające przepustowość sieci bezprzewodowej. Posiada również funkcję WMM (Wi-Fi Multi Media), która pozwala ustawienie priorytetów na aplikacje audio, wideo i VoIP przy wykorzystaniu sieci bezprzewodowej. Dzięki temu rozmowy nie będą przerywane, a oglądanie streamów wideo będzie czystą przyjemnością. Oprócz tego, TL-WR1042ND wyposażony jest w porty Gigabit Ethernet, które pozwalają na obsługę bardzo szybkich połączeń przewodowych. To jeszcze nie wszystko! Urządzenie jest wyposażone w port USB , który zdolny do obsługiwania  dysków, więc można stworzyć dzięki niemu serwer multimedialny lub serwer FTP, a jeśli zajdzie taka potrzeba, można go wykorzystać jako serwer druku.

Dodatkowymi funkcjami sprzętu są: guzik pracujący jako włącznik i wyłącznik WiFi, możliwość logowania do urządzenia za pomocą domeny „tplinklogin.net” zamiast adresu IP, szybka konfiguracja zabezpieczeń (WI-FI Protected Setup™) oraz IP QoS znany też jako „kontrola pasma”.

To potężne urządzenie będzie o 10-15% tańsze od swojego starszego brata – TL-WR1043ND i pojawi się w sprzedaży detalicznej już pod koniec maja.3 odpowiedzi na “TL-WR1042ND, nowy gigabitowy router z USB od TP-Linka”

  1. Rozjebek napisał(a):

    No to faktycznie sporo dodali…

  2. 3M napisał(a):

    WR1042ND posiada dodatkowo WPSa i wyłącznik WiFi.

  3. Rozjebek napisał(a):

    Co właściwie dodali? Wg mnie to to samo co w 1043ND w ostatniej wersji softu tylko że ma dwie anteny a nie trzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.