Mini-poradnik: Połączenie 3G w TP-LINK TL-MR3040

Nie tak dawno prezentowaliśmy Wam „router na wynos” – TL-MR3040. Teraz na jego przykładzie omówimy pewną funkcjonalność. Otóż, TP-Link w przeciwieństwie do podobnych urządzeń konkurencji charakteryzuje się bardzo prostym i przejrzystym sposobem konfiguracji modemu 3G. Niestety nie znajdziemy tutaj automatycznego trybu rozpoznawania operatora GSM, a co za tym idzie zastosowania odpowiednich dla danego usługodawcy ustawień. Niemniej jednak, wbudowany przez TP-Linka mechanizm polegający na wyborze z listy ustawień prekonfigurowanych, nie powinien nikomu sprawić większego problemu. Musimy pamiętać tylko o jednej ważnej kwestii, otóż przed instalacją modemu, musimy zdjąć zabezpieczenie PINem karty SIM, gdyż oprogramowanie TP-Linka nie wspiera tej opcji w obecnej wersji oprogramowania. Poniżej przedstawiamy mini-poradnik, który w kilku krokach pozwoli Wam sprzęgnąć modem 3G z Waszym routerem:

 

Krok 1: Logujemy się do strony konfiguracyjnej wpisując adres IP: 192.168.1.1 i podając login i hasło (fabrycznie admin:admin). Ukaże nam się strona Device Info:

 

Krok 2: Wchodzimy do zakładki Operation Mode i wybieramy tryb pracy: 3G Router Mode i zatwierdzamy przyciskiem SAVE.

 

 

Krok 3: W zakładce Network / Internet Access możemy również zdecydować, czy chcemy korzystać tylko i wyłącznie z modemu 3G, czy raczej tylko żeby sprzęt preferował ten typ połączenia. Chyba że wybierzemy opcję „WAN preferred”, wtedy TP-Link skorzysta z 3G tyko i wyłącznie wtedy, gdy port WAN nie będzie otrzymywał żadnych pakietów od usługodawcy.

 

 

Krok 4: W zakładce Network / 3G ustawiamy konfigurację zgodną z naszym usługodawcą. Dla przykładu, tę kartę wypełniliśmy zgodnie z usługą ERA (T-Mobile):

 

 

Krok 5: To już wszystko, udało się pomyślnie nawiązać połączenie! Poniżej prezentujemy zrzut ekranu karty Status po nawiązaniu połączenia:

 3 odpowiedzi na “Mini-poradnik: Połączenie 3G w TP-LINK TL-MR3040”

  1. Siwy napisał(a):

    Ja mam go od 3 dni i nawiązuje połączenie tylko jak „mu się zachce” czyli tak raz na 20 prób co jakiś czas 🙁

  2. DigiLeaker napisał(a):

    W takim wypadku chyba warto zainteresować się jednym z urządzeń Sapido.

  3. Rozjebek napisał(a):

    No ale bez obsługi PIN-a to jest lipa 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.