TEST#7 Bramka VoIP 8level IPG-200

Pod koniec ubiegłego roku z portfolio marki 8level zniknęły cztery modele bramek VoIP. Mowa o urządzeniach IPG-801, IPG-801P, IPG-802 oraz IPG-811. Producent postanowił stworzyć produkt będący wypadkową poprzednich modeli bramek.  Tym sposobem urządzenie 8level IPG-200 uzyskało nowy polski interfejs użytkownika, obszerną instrukcję obsługi oraz zupełnie nowy, świeży i minimalistyczny design. Zresztą informowaliśmy o tym w maju, ale dopiero teraz postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu, przeprowadzając większy test.

Wygląd i funkcjonalność

Bramka 8level IPG-200 już na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie. Pudełko jest wykonane bez zbędnych udziwnień, lakierów czy nieestetycznych zestawień kolorów. 8level postawił na prostotę i minimalizm. Opakowanie jest „karmelowe” z czarnymi napisami i logotypami. Takie rozwiązanie bardzo nam się podoba, tym bardziej, że akurat to urządzenie jest bardziej przeznaczone dla ISP o czym może świadczyć napis „Professional Networking Products”, a w takich wypadkach częściej liczy się atrakcyjna cena niż odjechany wygląd. Prawda?

Co znajdziemy w środku? Standard. Deklaracja zgodności, kabel RJ-45, płytę CD, zasilacz, instrukcje obsługi w 6 językach oraz bramkę. Samo urządzenie nie jest bardzo krzykliwe. Podobnie jak w przypadku pudełka, mamy tutaj do czynienia z minimalizmem. Bramka IPG-200 jest niewielka, biała, posiada otwory z boków i od spodu, w celu lepszego przepływu powietrza. Posiada 5 aktywnych diod i dwie nieaktywne. Dioda „Power” podświetlana jest na czerwono, a reszta kontrolek ma kolor zielony.

Jeśli chodzi zaś o kwestie techniczne, to urządzenie IPG-200  może działać nie tyko jako bramka VoIP, ale może też służyć jako router dając możliwość korzystania z usług operatorów VoIP poprzez połączenie kablowe (RJ-45) lub przez modem ADSL jeśli taki mamy na stanie. Bramka posiada dwa gniazda telefoniczne umożliwiające wykorzystanie normalnego telefonu do prowadzenia rozmów przez Internet. Dzięki użyciu takiej formy połączenia można znacząco obniżyć koszty korzystania z usług telefonicznych jak i faksowych. Dodatkowym plusem jest możliwość współdzielenia połączenia internetowego bez potrzeby stosowania dodatkowego routera – tę funkcjonalność można wyłączyć i uzyskać dzięki temu dwa porty LAN.Jedna odpowiedź do “TEST#7 Bramka VoIP 8level IPG-200”

  1. Janek Sas napisał(a):

    Dzięki za ten wyczerpujący opis 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.