Mini-poradnik: Tryb PPPoE w 8level WRT-150

Mogłoby się wydawać, że konfiguracja urządzenia z WANem na wtyk RJ-45 w trybie PPPoE to w Polsce rzadkość. Jednak do dziś dostawcy Internetu często dostarczają modemy ADSL bez wbudowanego Wi-Fi lub konfigurują sieć w taki sposób, że wymagana jest autoryzacja za pomocą loginu i hasła. W związku z tym, postanowiliśmy krótko omówić zasady konfiguracji Internetu za pomocą protokołu PPPoE – tak jak zrobiliśmy to w przypadku trybów Klient AP, repeter czy WISP.

Konfiguracja urządzenia 8level WRT-150 z wykorzystaniem protokołu PPPoE jest bardzo prosta i można wykonać ją dosłownie w trzech krokach. Jeśli nasz dostawca podał nam login i hasło, a oprócz tego nie wyposażył nas w żadne inne urządzenie, zostawiając wypuszczony kabel RJ-45 ze ściany – prawdopodobnie możemy od razu przejść do konfiguracji routera. Jeśli natomiast sygnał podawany jest przez kabel telefoniczny RJ-11, który jest podłączony do urządzenia dostarczonego przez usługodawcę (prawdopodobnie będzie to model ADSL) – wtedy musimy ustawić je w trybie Bridge, tak żeby było przezroczyste dla urządzenia WRT-150. Jeśli wszystko będzie przygotowane prawidłowo,  wtedy możemy wykonać następujące kroki:

Krok 1: Logujemy się do panelu konfiguracyjnego urządzenia dostępnego pod adresem http://192.168.1.1

 

Krok 2:  W zakładce Network/WAN wybieramy typ dostępu jako PPPoE i uzupełniamy niezbędne pola (login i hasło).

Krok 3: Przechodzimy do zakładki status i sprawdzamy status połączenia. Jeśli zobaczymy pobrane adresy IP , możemy uznać naszą pracę za zakończoną.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.