TEST#8: Porównanie routerów SAPIDO RB-1733 i GR-1733

Wraz z początkiem roku 2012, tajwański producent urządzeń sieciowych SAPIDO wprowadził do swojej oferty kilka innowacyjnych propozycji. W ciągu całego roku staraliśmy się przedstawić Wam kilka najciekawszych z nich. Dlatego już w styczniu wzięliśmy pod lupę wydajny i wielofunkcyjny router GR-1733. Zainteresowanych tematem odsyłamy do tego obszernego testu. Nieco później, na rynku pojawiło się jeszcze silniejsze urządzenie – RB-1733. W związku z tym, postanowiliśmy porównać obydwa urządzenia aby sprawdzić, czym one tak właściwie się różnią.

Różnice w wyglądzie

Jeśli chodzi o design omawianych urządzeń, to ich prezentację można załatwić jednym zdjęciem. Wyglądają identycznie. Barwa, przyciski, diody i ich kolor, rozmieszczenie portów RJ-45 i USB. Wszystko jest takie same. Cechą, której nie da nie da się wyeksponować na zdjęciu, a ewidentnie rozróżnia obydwa modele jest fakt, że router RB-1733 ma dwie odkręcane od obudowy anteny, a GR-1733 ma je przytwierdzone na stałe. Więcej różnic niema.

Różnice techniczne

Główną cechę odróżniającą modele 1733 producent starał się wyeksponować na samym opakowaniu, popisując się wymyślnym nazewnictwem. GR-1733 sprawi, że w naszym domu pojawi się „Gigabit x 10 High Speed Internet”, a RB-1733 pozwoli nam cieszyć się „Turbo Gigabit Speedy Penetration”. Co to właściwie znaczy? Sprawdźcie poniższą tabelkę porównawczą:

W powyższej tabeli zaznaczyliśmy na czerwono różnice, które są zaklęte w rozbudowanych nazwach. RB-1733 posiada większą moc radia, dzięki czemu zapewni większy zasięg Wi-Fi. Ponadto, jak wspomnieliśmy wcześniej – posiada dwa złącza RP-SMA, dzięki czemu możemy zamontować do niego silniejsze anteny niż 2x5dBi dostarczone przez producenta.Jedna odpowiedź do “TEST#8: Porównanie routerów SAPIDO RB-1733 i GR-1733”

  1. Darek napisał(a):

    Fajny artykuł !

    Zastanawiałem się nad kupnem Sapido RB-1733. Jednak w artykule banchmarka http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sapido-turbo-gigabit-router-rb-1733.html napisali że jest problem z autoryzowanym dostępem do plików. Poza tym kolor biały mi się nie podoba i można liczyć tylko na soft producenta.

    Widziałem że NetGear WNR3500L v2 http://www.morele.net/router-netgear-802-11n-wireless-gigabit-router-with-usb-wnr3500l-100pes-v2-128-mb-303034/ ma bardzo dużo dobrych opinii, wspiera linkuxa, system plików linkuskowy i ma po dodaniu softu Tomato wiele ciekawych funkcji.

    Możesz porównać osiągi Sapido RB-1733 i NetGear WNR3500L v2 (z softem Tomato Shibby) ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.