Nowe, gigabitowe przełączniki TP-LINK

TP-LINK wprowadza do sprzedaży dwa nowe, gigabitowe przełączniki – TL-SG2216 i TL-SG2424. Pierwszy z nich, TL-SG2216, wyposażony jest w 16 gigabitowych portów oraz 2 sloty SFP, które pozwalają na elastyczną rozbudowę infrastruktury sieciowej. Drugi z modeli, TL-SG2424, to 24 gigabitowe porty oraz 4 sloty SFP. Oba urządzenia wyróżnia wysoka wydajność oraz szeroka funkcjonalność, w tym pełen zakres opcji do zarządzania warstwy drugiej oraz rozbudowany system sterowania ruchem w sieci QoS (Quality of Service, od L2 do L4).

Przełączniki TP-LINK TL-SG2216 i TL-SG2424 oferują wysoki poziom zabezpieczeń, chroniąc sieć m.in. przed atakami ARP oraz DoS (Denial-of-Service) czy też tzw. burzy rozgłoszeniowej. Kolejnym plusem nowych przełączników TP-LINK jest prosty i intuicyjny system zarządzania dostępny z poziomu przeglądarki internetowej, konsoli CLI (Command Line Interface) lub przy wykorzystaniu protokołów SNMP (v1/2/3) oraz RMON. Gwarantuje to nie tylko łatwą instalację i konfigurację urządzeń ale również skraca czas potrzebny na wprowadzenie wszelkich zmian w ich ustawieniach.

TL-SG2216 i TL-SG2424 oferują zaawansowane funkcje przełączników warstwy 2, w tym tagowanie VLAN (zgodnie ze standardem 802.1Q), izolację oraz mirroring portów , obsługę protokołów STP/RSTP/MSTP, oraz LACP a także funkcje przepływu danych (zgodnie ze standardem 802.3x). Ponadto przełączniki TP-LINK udostępniają narzędzia zabezpieczające działanie sieci, w tym detekcję pętli zwrotnych, diagnostykę kabli lub IGMP Snooping.

Przełączniki TP-LINK TL-SG2216 i TL-SG2424 dostępne są już w sprzedaży w sugerowanych cenach dla resellerów wynoszących odpowiednio 342 i 466 zł netto.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.