TEST #12: Aplikacja TizzRemote

Jakiś czas temu na łamach digileaks opublikowaliśmy test odtwarzacza multimedialnego 8level TizzBird Stick N1. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej aplikacji TizzRemote, która pełni funkcję wirtualnego pilota zdalnego sterowania wyposażonego w klawiaturę i mysz. Aplikacja łączy się z odtwarzaczami TizzBird za pomocą Wi-Fi. Użytkownicy systemów operacyjnych Android mogą ją bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play, ponadto posiadacze urządzeń opartych na systemie iOS program pobierają również darmowo z platformy iTunes. Twórcy aplikacji nie uwzględnili użytkowników korzystający z systemu BlackBerry OS i na chwile obecną nie mają oni możliwości pobrania programu na swoje urządzenia.

Aby pobrać aplikację do naszego odtwarzacza multimedialnego należy podłączyć urządzenie TizzBird do sieci przewodowej (dotyczy modelu F20) lub bezprzewodowej z dostępem do Internetu. Następnie instalujemy aplikację TizzRemote na nasze urządzenie mobilne (SmartPhone lub tablet), które będzie pełnić funkcję wirtualnego pilota. Zaraz po uruchomieniu programu, aplikacja automatycznie wykrywa urządzenie TizzBird, które jest podłączone do sieci. W naszym laboratorium testowaliśmy model F20, który bez problemu został automatycznie rozpoznany przez aplikację.

Po dokonaniu wyboru urządzenia pojawia się kolejne okno, w którym decydujemy, w jaki sposób chcemy poruszać się w środowisku urządzenia TizzBird. Aby dokonać wyboru należy, kliknąć jedną z ikon znajdujących się w górnej części aplikacji. Wybranie ikony po lewej stronie otwiera pilot zdalnego sterowania a ikona po prawej stronie jest odpowiedzialna za wirtualną mysz.

Poniżej przedstawiamy zdjęcie opisujące funkcję pilota zdalnego sterowania oraz myszy. Aplikacja przenosi funkcję fizycznego pilota dołączonego do urządzenia TizzBird w świat wirtualny.

 

Poniżej prezentujemy widok wirtualnej klawiatury, która znacznie ułatwia przeglądnie naszych ulubionych stron w Internecie.

Poniższy zrzut ekranu przedstawia opcję ustawień aplikacji dotyczące czułości myszki. Aby zapisać preferowane ustawienia należy podać adres IP pod którym urządzenie TizzBird podłączone jest do sieci.

Aplikacja TizzRemote wznosi na wyższy poziom sposób poruszania się w środowisku odtwarzacza multimedialnego TizzBird. Widać, że jest to solidny producent, który nie spoczywa na laurach i wprowadza nowe możliwości dla swoich użytkowników. Program jest bardzo intuicyjny, prosty w obsłudze i co najważniejsze darmowy. Wkrótce ma się ukazać nowa wersja aplikacji, która będzie jeszcze bardziej rozbudowana.

Plusy

– możliwość zdalnego sterowania urządzeniem TizzBird przy pomocy tableta lub smartphona,

– możliwość dostosowania czułości myszy do osobistych preferencji,

– aplikacja jest bezpłatna (do pobrania z Google play),

– bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze.

Minusy

– brak aplikacji na system operacyjny BlackBerry OS.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.