APP #3:Tunein Radio – tysiące stacji radiowych w jednej aplikacji

Dzisiaj w kolejnej odsłonie Mobilnej Appteki przyjrzymy się bliżej aplikacji Tunein Radio. To Prosty w obsłudze i darmowy program, który zmieni Twoje urządzenie mobilne w domowe radio. Aplikacja zawiera w swoim katalogu ponad 50 tysięcy stacji radiowych z całego świata.

Większość dostępnych na rynku telefonów/tabletów posiada wbudowany moduł FM, dzięki któremu łatwo, szybko i skutecznie możemy posłuchać naszych ulubionych stacji i to niekoniecznie znajdujących się na terenie Polski. A wszystko dzięki prostej aplikacji Tunein, która w swoim katalogu zgromadziła ponad 50 tysięcy stacji radiowych. Program jest dostępny na systemy operacyjne takie jak: Android, IOS, Bada, Windows Phone oraz Black Berry OS. Zaraz po zainstalowaniu aplikacji pojawia się nam lista z podziałem na kilka kategorii. Wybierając zakładkę „Lokalne Radio” aplikacja automatycznie wyszukuje stacje radiowe znajdujące się w obszarze, w którym na chwilę obecną się znajdujemy. Przy niektórych rozgłośniach pojawia się tytuł aktualnie nadawanej audycji oraz nazwa emitowanego nagrania.

 

Po dokonaniu wyboru ulubionej stacji, pojawia się kilka opcji: możemy dodać daną rozgłośnię do ulubionych, udostępnić ją na jednym z portali społecznościowych (Facebook, Twitter), bądź

przesłać poprzez email do naszego znajomego. Dodatkowo aplikacja wyświetla listę stacji radiowych alternatywnych w stosunku do tej, której aktualnie słuchamy. W zakładce dotyczącej ustawień możemy między innymi dokonać zmiany jakości strumienia, bądź skorzystać z opcji budzika. Ciekawą opcją jest wybór stacji radiowych według kategorii ustalonych przez producenta aplikacji:

– radia polecane przez twórców aplikacji,

– radia uporządkowane według określonych gatunków muzycznych,

– lista rozgłośni o tematyce sportowej,

– lista rozgłośni emitująca tematyczne wywiady i dyskusje,

– stacje uporządkowane według lokalizacji

– rozgłośnie uporządkowane według języka,

– podcasty.

 

 

Aplikacja posiada również pomysłową opcję jaką jest tryb samochodowy. W tym trybie program zmienia kolor na czarny, a na ekranie uwidaczniają się główne przyciski funkcyjne prowadzące do czterech popularnych funkcji (ulubione, szukaj, ostatnie, rekomendowane). Twórcy aplikacji pomyśleli o naszym bezpieczeństwie podczas prowadzenia auta.

Podsumowanie

Tunein Radio to bardzo przydatna aplikacja, za pomocą której każdy znajdzie z łatwością swoją ulubioną stację radiową. Przyjazny interfejs oraz niebanalny design, z naprawdę dużą ilością funkcji. Aplikacja działa po podłączeniu urządzenia, z którego mamy zamiar odtwarzać muzykę.  Na rynku dostępna jest również wersja PRO w cenie 15,59 zł, która została poszerzona o kilka dodatkowych funkcji. Radio dostępne jest praktycznie na wszystkie systemy operacyjne (Android, IOS, Bada, Windows Phone oraz Black Berry OS). Szkoda, że twórcy programu nie pomyśleli o wyświetlaniu tekstów słuchanych piosenek, ale to tylko mały szczegół. www.tunein.com

Plusy

katalog zawierający ponad 50 tysięcy stacji radiowych,

– dostępny na systemy: Android, IOS, Bada, Windows Phone oraz Black Berry OS,

– wybór stacji radiowych według kategorii,

– tryb samochodowy,

– budzik,

– darmowa wersja podstawowa.

Minusy

brak wyświetlania tekstów słuchanych utworów.Jedna odpowiedź do “APP #3:Tunein Radio – tysiące stacji radiowych w jednej aplikacji”

  1. fdd napisał(a):

    W wersji PRO jest np. nagrywanie , potem wystarczy zmienić rozszerzenie na mp.3 i jest odtwarzane bez problemu ” na wszystkim”.
    Super program do słuchania radia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.