APP #4: moBILET – Twój bilet w smartphonie.

Dzisiaj przyjrzymy się dokładnie bardzo ciekawej i bezpłatnej aplikacji za pomocą której możemy nabyć bilety komunikacji miejskiej oraz uiścić opłatę za faktyczny czas postoju w strefach płatnego parkowania.Aplikacja moBILET została nagrodzona i zwyciężyła w Mobile Trends Awards 2012 w kategorii „Aplikacja mobilna – podróże i komunikacja”.

Aplikacja moBILET zdecydowanie należy do grupy programów, którą trzeba mieć w swoim Smartphonie. Pozwala na zakup elektronicznych biletów na przejazd środkami komunikacji zbiorowej (autobusy, tramwaje, metro, kolej). Dzięki temu prostemu programowi możesz płacić za faktyczny czas postoju w strefach płatnego parkowania, ponieważ opłata naliczana jest po zakończeniu postoju. Pewnie nasuwa się Wam pytanie skąd straż miejska ma wiedzieć, że opłaciliście swoje miejsce postojowe? W celu uniknięcia niepotrzebnych problemów należy pobrać ze strony producenta specjalną winietę i umieścić ją za szybą swojego auta.

 

Aplikacja działa już w ponad 100 miejscowościach w Polsce w tym w największych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław. Lista dostępnych miast stopniowo się zwiększa i można na bieżąco ją śledzić na stronie producenta aplikacji www.mobilet.pl.

 

Aby zacząć korzystać z aplikacji koniecznie jest wykonanie kilku prostych kroków. Pierwszym z nich jest wejście na stronę producenta www.mobilet.pl gdzie należy kliknąć przycisk „wypróbuj” znajdujący się w prawym górnym rogu. Następnie wpisać swój numer telefonu i zaakceptować regulamin. Następnie instalujemy aplikację na nasz telefon i zasilamy konto w systemie moBILET, gdzie jest również dostępna opcja szybkiego przelewu za pomocą PayU.

Plusy

-Aplikacja działa w największych miastach Polski,

-Oszczędność czasu zmarnowanego na szukanie parkomatu bądź stanie w kolejce za biletem,

-Program prosty i łatwy w obsłudze.

Minusy

-Aplikacja działa tylko na terenie Polski.2 odpowiedzi na “APP #4: moBILET – Twój bilet w smartphonie.”

  1. DigiLeaker napisał(a):

    W celu uniknięcia niepotrzebnych problemów należy pobrać ze strony producenta specjalną winietę i umieścić ją za szybą swojego auta.
    http://www.mobilet.pl/download/1

  2. Sico napisał(a):

    Fajna apka, mam tylko pytanie o bilety parkingowe. Jak chodzą kontrolerzy po ulicach, to skąd będą wiedzieli, że mam taki e-bilet? A może wystawiają mandat i się go jakoś anuluje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.