APP #5: Twoje rachunki opłacane ze smartphona

W kolejnej odsłonie Mobilnej Appteki przedstawiamy Wam darmową aplikację Sprytny Bill, która powstała w wyniku współpracy z liderami na rynku płatniczym i służy do opłacania rachunków za pomocą Smartphona. Pomysłodawcą tego projektu jest firma MasterCard Mobile a nad bezpieczeństwem dokonywanych przelewów czuwa BillBird S.A. Ten prosty program dostępny jest na systemy iOS oraz Android.

Zaraz po instalacji programu, zaczynamy proces rejestracji, który polega na założeniu konta w MasterCard Mobil, następnie podajemy nasz numer telefonu, adres e-mail oraz numer i datę ważności naszej karty płatniczej. Po uzupełnieniu wszystkich rubryk możemy od razu przejść do opłacania naszych rachunków przy pomocy aplikacji.

 

Chcąc zapłacić dany rachunek wystarczy zeskanować zamieszczony na nim kod kreskowy. Następnie klikamy opcję „zapłać rachunek”, podajemy kod CVC2 (jest to kod znajdujący się na odwrocie Twojej karty płatniczej) lub mPIN (kod do Twojej wirtualnej karty wydanej przez bank), potem klikamy zatwierdź i nasza transakcja jest zakończona.

 

W sytuacji, kiedy nie uda nam się zeskanować kodu z wybranego rachunku, program daje nam możliwość wpisania kodu rachunku ręcznie. Po wprowadzeniu wymaganych danych rachunku należy zapisać je, jako szablon. Teraz opłacając nasze rachunki każdego miesiąca wystarczy podać tylko kod mPIN lub CVC2 naszej karty zarejestrowanej w systemie karty płatniczej. Niestety nie udało nam się znaleźć informacji dotyczących kosztów przelewów wykonywanych przy pomocy aplikacji.  Więcej informacji znajdziecie na stronie www.sprytnybill.pl

Plusy:

– aplikacja bezpłatna,

– możliwość skanowania kodów,

– możliwość ręcznego wprowadzania danych,

– prosty w obsłudze.

Minusy:

– brak

 2 odpowiedzi na “APP #5: Twoje rachunki opłacane ze smartphona”

  1. DigiLeaker napisał(a):

    Widzieliśmy, ale nie chcieliśmy podawać nie sprawdzonego info:)

  2. Alfi napisał(a):

    W opiniach na Google Play donoszą, że opłata za przelew to 98gr,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.