TEST #15: Aplikacja TizzRemote 2.0

W dzisiejszym teście sprawdzimy możliwości nowej udoskonalonej beta wersji aplikacji TizzRemote 2.0, dedykowanej odtwarzaczom multimedialnym TizzBird. Pełni ona funkcję wirtualnego pilota zdalnego sterowania wyposażonego w klawiaturę i mysz. Na chwilę obecną program jest jeszcze w fazie testów i jest nie dostępny dla użytkowników. Mieliśmy duże szczęście i udało nam się pozyskać aplikację w wersji testowej w celu sprawdzenia jej nowych możliwości tak, więc przed Wami pierwszy test Tizz Remote 2.0 w Polsce.

Podobnie jak wersja poprzednia program łączy się z odtwarzaczami TizzBird za pomocą Wi-Fi, a więc do poprawnego działania wymaga dostępu do sieci. Zaraz po zainstalowaniu i uruchomieniu programu, aplikacja automatycznie wykrywa urządzenie TizzBird, które jest podłączone do sieci. W naszym laboratorium test przeprowadziliśmy korzystając z odtwarzacza TizzBird Stick N1, który bez problemu został automatycznie rozpoznany przez aplikację.

Po dokonaniu wyboru urządzenia aplikacją przenosi nas do kolejnego okna menu, gdzie od razu zauważmy pierwsze widoczne zmiany w stosunku do wersji pierwotnej. Tizz Remote 2.0, pozwala na bezpośrednie zarządzanie zasobami znajdującymi się w odtwarzaczu TizzBird oraz tymi, które umieszczone są w urządzeniu sterującym (Smartfon/Tablet) z poziomu aplikacji. W celu przełączanie pomiędzy interfejsami (TizzBird/Smartfon/Tablet) należy użyć przycisku znajdującego się na dole aplikacji (Phone/Device). Dodanie tej nowej funkcjonalności znacznie ułatwia poruszanie się po zasobach, jakimi dysponują nasze urządzenia. Przykładowo chcąc obejrzeć film, który znajduje się na dysku odtwarzacza TizzBird wystarczy uruchomić go z poziomu aplikacji, która automatycznie przerzuci obraz na ekran Twojego telewizora. Praktycznie jest to jedyna, ale bardzo istotna zmiana jaką zauważyliśmy, która znacznie upraszcza korzystanie z odtwarzaczy TizzBird.

Poniżej przedstawiamy zdjęcie opisujące funkcję pilota zdalnego sterowania oraz myszy. Nowa wersja aplikacji nie wprowadza żadnych zmian w tej materii i tak samo jak poprzednia wersja po prostu przenosi funkcję fizycznego pilota dołączonego w zestawie do urządzenia TizzBird w świat wirtualny.

Poniżej prezentujemy widok wirtualnej klawiatury, która również nie uległa zmianie w stosunku do wersji pierwotnej. Korzystanie z wirtualnej klawiatury znacznie ułatwia przeglądnie naszych ulubionch stron w Internecie.

Poniższy zrzut ekranu przedstawia opcję ustawień aplikacji dotyczące czułości myszki. Aby zapisać preferowane ustawienia należy podać adres IP pod, którym urządzenie TizzBird podłączone jest do sieci.

Nowe funkcję dodane do aplikacji TizzRemote 2.0 pozwalają na jeszcze łatwiejsze i sprawniejsze zarządzanie urządzeniami TizzBird. Duże brawa dla producenta, który cały czas idzie za ciosem wprowadzając dla swoich użytkowników innowacyjne rozwiązania mobilne. Program stał się jeszcze bardziej intuicyjny i mamy nadzieje, że tak samo jak wersja poprzednia będzie on również darmowy.

Plusy

– możliwość zdalnego sterowania urządzeniem TizzBird przy pomocy tableta lub smartfona,
– możliwość zarządzania zasobami znajdującymi się na dysku urządzeń z poziomu aplikacji,
– możliwość dostosowania czułości myszy do osobistych preferencji,
– bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze.

Minusy

– brak.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.