APP #10: Clean Master – Posprząta Twojego Androida

Na pewno u każdego z Was przychodzi taki moment kiedy Wasz tablet bądź smartphone zaczyna działać strasznie wolno. Często jest tak, że instalujemy różne aplikację o których później zazwyczaj zapominamy do czasu kiedy nasze urządzenie przestaje już sobie radzić z bałaganem w swojej pamięci. Tutaj z pomocą przychodzi nam Clean Master – ta prosta darmowa aplikacją pozwali nam zadbać o ład i porządek w naszym Androidzie. Przyczyną powolnego działania urządzeń opartych na systemie Android jest po prostu nadmiar aplikacji działających w tle oraz liczne nieprzydatne pliki, które zaśmiecają pamięć podręczną naszego urządzenia.

Clean Master to aplikacja posiadająca cztery podstawowe funkcję: czyści nieużywane pliki, historie wyszukiwań, osierocone pliki oraz odinstalowuje zbędne aplikacje. Opcja „Historia” polega na wyczyszczeniu niepotrzebnych plików z pamięci podręcznej Twojego urządzenia. Proces działania polega na skanowaniu naszego urządzenia w poszukiwaniu zbędnych plików. Program daje nam możliwość selekcji plików przeznaczonych do usunięcia.

Kolejna pozycja to „Prywatność”, która polega na usuwaniu naszych prywatnych danych takich jak, historia połączeń, smsy czy mmsy. Trzecia opcja „Procesy” to taki mały menager zadań przypominający ten z systemu Widnows. Tutaj możemy zakończyć działanie, programów działających w tle w celu usprawnienia i przyspieszenia naszego systemu. Czwarta i ostatnia opcja jaką jest „Menadżer aplikacji” to łatwe i bezpieczne usuwanie nie potrzebnych aplikacji.

Producentem tej przydatnej a zarazem darmowej aplikacji jest Ksmobile. Jak dla nas to chyba jedna z najlepszych aplikacji tego pokroju a jej efekty są odczuwalne praktycznie po pierwszym skanowaniu – urządzenia pracują znacznie szybciej.

Plus:
– Aplikacja darmowa
– Intuicyjna obsługa

Minusy:
– brakDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.