APP #11: CPU-Z – Dowiedz się więcej o Twoim urządzeniu

CPU-Z to program, który od dawna wiernie służy użytkownikom komputerów stacjonarnych i przenośnych. Ten prosty program udzieli nam wiele cennych informacji na temat naszego urządzenia. Jakiś czas temu pojawiła się mobilna wersja (beta) programu CPU-Z, którą postanowiliśmy dla Was przetestować.

Aplikacja w wersji mobilnej została poszerzona o kilka ciekawych opcji, tak więc możemy uzyskać kilka dodatkowych informacji o naszym urządzeniu. W pierwszej zakładce znajdziemy charakterystykę chipu, w który zostało wyposażone nasze urządzenie. Program udzieli nam informacji na temat: modelu, producenta, częstotliwości taktowania jak również o aktualnym obciążeniu procesora. W kolejnej zakładce możemy zaczerpnąć informacji na temat systemu. Trzecia zakładka to informacje o kondycji, temperaturze oraz aktualnym poziomie naładowania baterii. Następna z kolei prezentuje informacje o wszystkich zainstalowanych w naszym urządzeniu czujnikach. Tuż za nim znajdziemy jeszcze informacje o samej aplikacji.

Opisywana przez nas wersja to beta, tak więc mamy nadzieję że twórcy aplikacji wzbogacą ją jeszcze o kilka ciekawych funkcji takich jak np.: widżet, który będziemy można umieścić na pulpicie w celu bieżącego monitorowania pracy naszego urządzenia. Tak czy inaczej aplikacja jest w pełni darmowa i dzięki niej możemy sprawdzić bardzo dużo informacji o naszym sprzęcie co sprawia, że naprawdę warto ją mieć na pokładzie naszego urządzenia.

Plus:
– aplikacja darmowa
– intuicyjna obsługa
– duży zbiór informacji o naszym urządzeniu

Minusy:
– brak możliwości umieszczenia widżetu na pulpicie
– wersja mobilna dostępna tylko na system AndroidDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.