APP #16: Duolingo – Ucz się języków za darmo!

Nie od dziś wiemy, że znajomość języków obcych znacznie ułatwia nam kontakty międzyludzkie oraz stanowią przepustkę na drodze po wymarzną prace. Szkoły językowe nie należą do tanich a ponadto wymagają od nas poświęcenia czasu, którego i tak ciągle nam brakuję…  Pochodzący z Guatemali Luis Von Ahn postanowił nam to ułatwić tworząc projekt Duolingo, którego celem jest darmowa nauka języków obcych.

Na chwilę obecną aplikacja dostępna jest na systemy Android, iOS oraz WindowsPhone. Zaraz po instalacji program prosi nas o założenie konta lub zalogowanie z poziomu Facebooka lub Gmaila. Następnie konieczne jest określenie języka obcego, którym władamy najlepiej oraz tego którego mamy w planach się nauczyć. Na chwilę obecną do wyboru mamy 5 języków: angielski, hiszpański, niemiecki, francuski oraz portugalski. Na razie nie ma języka polskiego, więc aby korzystać z aplikacji i uczyć się jednego z wyżej wymienionych języków, należy znać choć jeden z nich aby zrozumieć np. polecenie czy przykład. Pewnie zastanawiacie się teraz jak wyglądam sama nauka?

Otóż w Duolingo nauka odbywa się po przez realizację zadań, które polegają na dobieraniu odpowiednich słów, zapisywaniu tłumaczeń ze słuchu tudzież wstawianiu w zdaniu odpowiednich wyrazów. Nauka to nic innego jak gra, w której do dyspozycji mamy określoną liczbę pomyłek, gdzie po ich wykorzystaniu wracamy do początku danego zadania. Jak w każdej grze po ukończeniu danego poziomu otrzymujemy punkty za nasze osiągnięcia. Ciekawą opcją jest tryb praktyki gdzie możemy sprawdzić zasób zdobytej prze nas wiedzy.

Ten prosty system nauczania cieszy się już uznaniem wśród wielu użytkowników na całym świecie, którzy już z niego korzystają i przy jego pomocy zwiększają swoje umiejętności lingwistyczne. Motywacją dla wszystkich uczących się jest prowadzony ranking, w którym rywalizują między sobą. Aplikacja na pewno nie zastąpi nam prawdziwego kursu, ale pozwala na swobodne rozwijanie naszych umiejętności językowych. Dużym plusem jest fakt, że mając w swoim urządzeniu mobilnym Duolingo możemy uczyć zawsze i wszędzie. Polecamy wszystkim chcącym rozwijać i poszerzać  swoje umiejętności lingwistyczne.

Plus:
– aplikacja darmowa
– intuicyjna obsługa

Minusy:
– brak języka polskiego

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.