Nowy dystrybutor na rynku NASów podejmuje wyzwanie

Firma Sunnyline Computer Products Poland została wyłączonym dystrybutorem, na terenie Polski, renomowanej marki Thecus® Technology Corp, która specjalizuje się w produkcji serwerów plików oraz sieciowych rejestratorów video. Do oferty wprowadzone zostały wszystkie modele NASów znajdujące się w portfolio firmy. Urządzenia te dedykowane są dla osób poszukujących solidnych rozwiązań dla domu biura (SOHO) oraz dla małych, średnich (SMB) i dużych przedsiębiorstwa (Enterprise). Firma Thecus® Technology Corp została założona w 2004 roku z misją stworzenia technologii zarówno przezroczystej jak i łatwej do użycia a produkty są nie tylko najlepsze na rynku, ale również przystępne w obsłudze zarówno dla ekspertów jak i początkujących. Łącząc światowej klasy zespół do spraw badań i rozwoju, bardzo doświadczony w budowie sprzętu do składowania danych, wraz z ideą rozwijania oprogramowania w oparciu o potrzeby użytkownika, Thecus® pozostaje blisko rynku, aby rozwijać wysokiej jakości produkty spełniające potrzeby dzisiejszego świata związane ze składowaniem danych oraz monitoringiem.

Do wnętrza urządzeń można zaimplementować od dwóch do kilkunastu dysków o pojemności 4TB każdy. Urządzenia obsługują RAID, JBOD a w przypadku niektórych modeli możliwa jest również wymiana dysków w czasie pracy serwera. Produkty marki Thecus napędzane są procesorami Atom renomowanej marki Intel, które dodatkowo wspierane są pamięciami DDR3 RAM, co w efekcie ma przełożenie na bardzo wysoką wydajność serwerów. Większość z nich posiada wyjście HDMI, które pozwala na podłączenie monitora, TV lub sprzętu audio bezpośrednio do dysku sieciowego. Takie rozwiązanie technologiczne daje możliwość swobodnego przeglądania stron Internetowych, zarządzania danymi znajdującymi się na serwerze oraz odtwarzania filmów i ulubionej muzyki bezpośrednio z dysku sieciowego. Większość modeli zostało wyposażonych w porty USB 3.0, które zapewniają łączność z prędkością 5 Gbit/s czyli 10 razy szybszą niż tradycyjne USB 2.0. Porty te zachowują pełną wsteczną kompatybilność, dzięki czemu umożliwia podłączenie szerokiej gamy produktów wyposażony w interfejs USB 2.0 oraz USB 1.1. 

Urządzenia Thecus dają użytkownikowi dostęp oraz możliwość kontroli plików poprzez Internet oraz pozwalają na strumieniowe i przesyłanie danych zapisanych na dysku do urządzeń mobilnych opartych na systemie Android i iOS. Funkcjonalność Data Guard oraz program Acronis to idealne rozwiązania służące do tworzenia kopii zapasowych zasobów znajdujących się na Twoim dysku sieciowym. Urządzenia wyposażone zostały również w oprogramowanie Data Burn służące do nagrywania danych znajdujących się na dysku sieciowym na płyty CD, DVD oraz Blu-ray. Dołączony pakiet oprogramowania antywirusowego McAfee zapewni niezbędną ochronę poprzez skanowanie plików w serwisie NAS ochraniając go przed ewentualnymi zagrożeniami. Cloud Backup pozwala na ochronę danych z macierzy RAID w domu zapewniając dodatkową ochronę w chmurze a wsparcie dla wielu systemów plików np. EXT3, EXT4 oraz XFS daje elastyczność podczas obsługi wielu różnych typów środowisk. Zintegrowany moduł Photo Flashback Gallery pozwala cofnąć się w czasie i przywołać wspomnienia przy pomocy specjalnie wygenerowanej galerii zdjęć. W niektórych modelach zastosowano technologię ISCSI, która  umożliwia dużo wydajniejszy dostęp do danych niż standardowe protokoły SMB/CIFS (udostępnianie plików). Dane takie udostępniane są, jako wirtualny dysk na którym wykonywane są bezpośrednio operacje wejście/wyjście tak jakby był bezpośrednio podłączony do lokalnego kontrolera.

Produkty Thecus dostępne na polskim rynku:

  • Dom i biuro: N2310, N2520, N2560, N4520, N4560
  • SMB: N2800, N4800ECO, N5550, N7510
  • Duży biznes: N7700PRO V2, N6850, N8850, N10850, N4510US, N4510UR, N8800PRO V2, N8900, 12000PRO, N16000PRO, D16000

Szczegółowy opis urządzeń dostępny na stronie producenta oraz sklepach partnerskichDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.