APP #20: Gobliiins Trilogy – kultowa seria na Twoim androidzie

Całkiem niedawno w sklepie Google Play pojawiała się trylogia klasycznej a zarazem kultowej gry Gobbliiins. Wszystko to za sprawą firmy DotEmu, która postanowiła przenieść serię studia Coktel Vision na urządzenia mobilne. Miłośnicy gier przygodowych doskonale znają ten tytuł z czasów amigowych, gdyż początek serii sięga lat 90- tych ubiegłego wieku. Wszystkie trzy gry zostały umieszczone w jednym zestawie w cenie 13 złotych.

Bohaterami pierwszej części gry, która pierwotnie powstała w 1991 roku są trzy gobliny (Oopsa, Asgarda i Ignatius), których zadaniem jest znalezienie leku dla króla Angoulafre. Każda z postaci posiada określone unikalne umiejętności, które należy wykorzystywać w odpowiedni sposób. W drugiej części gry Gobliiins 2: The Prince Buffoon, której premiera miała miejsce w 1992 roku, poruszamy się dwoma postaciami a naszym głównym celem jest odnalezienie i uwolnienie księcia. W trzeciej (ostatniej) części mobilnej trylogii jest Gobliiins Quest 3 z 1993 roku. Wcielamy się w niej w postać goblina dziennikarza, którego głównym zadaniem jest napisanie sprawozdania dotyczącego konfliktu pomiędzy królem i królową.

Cała zabawa polega na rozwiązywaniu łamigłówek, przeszukiwaniu poszczególnym lokacji oraz gromadzeniu niezbędnych przedmiotów. Trzeba przyznać, że zagadki, które na nas czekają nie zawsze są proste i czasem wymagają od nas naprawdę dużego umysłowego wysiłku. Seria posiada dwa przyjazne interfejsy klasyczny, gdzie poruszamy się przy pomocy kursora oraz dotykowy zaprojektowany specjalnie na potrzeby urządzeń mobilnych. Ciekawa opcją jest możliwość wyboru pomiędzy grafiką oryginalną a odświeżoną, która zapewnia zdecydowanie lepsze doznania wizualne. Dużym plusem jest także zachowanie oryginalnej ścieżki dźwiękowej gry. Gra Gobliiins oferuje nam wiele godzin dobrej zabawy w doborowym towarzystwie trzech goblinów, z którymi trudno będzie nam się nudzić. Pełne tajemnic przygody wraz z oryginalnymi łamigłówkami, które zostały uzupełnione komiksową grafiką to propozycja nie do odrzucenia dla każdego fana gier przygodowych.

Plusy:

  • Oryginalna ścieżka dźwiękowa
  • Dwa tryby sterowania: dotykowy i klasyczny
  • Nowy interfejs, specjalnie zaprojektowany na potrzeby urządzeń komórkowych i tabletów
  • 3 gry w cenie jednej
  • Możliwość wyboru pomiędzy grafiką oryginalną i odświeżoną

Minusy:

  • brak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.