App #21 – Per-App Modes wersja Lite – dostosuj wydajność procesora do swoich aplikacji.

Dzisiaj mamy dla Was świeżą appke, która swoją premierę miała 11 marca 2014 roku. Twórcą aplikacji jest nijaki Fransico Franco, który na swoim koncie zgromadził już kilka ciekawych pozycji dedykowanych na system Andoird a jego prace są doceniane przez użytkowników na całym świecie. Program, który dziś dla Was opiszemy to Per-App Modes w darmowej wersji Lite. Na pewno wielu z Was czasem chciałoby móc dostosować procesor swojego mobilnego urządzenia wedle własnych potrzeb, dzięki tej aplikacji Wasz problem zostanie rozwiązany.

Procesory wykorzystywane w urządzeniach mobilnych posiadają możliwość dynamicznej zmiany taktowanie, tak aby w stanie uśpienia czy też mniejszego zapotrzebowania na moc obliczeniową w danej chwili zużywać mniej energii. Firmy zajmujące się produkcją tych że procesorów niestety nie zadbały o to aby użytkownik mógł decydować samodzielnie o tym jakiej mocy obliczeniowej ma używać jego urządzenie przy konkretnej aplikacji. Przecież do przeglądania aplikacji zawierającej informację czy też czytanie ebooków nie potrzeba nam pełnej mocy, która nie potrzebnie rozładowuję baterię w naszym urządzeniu.

Po uruchomieniu programu możemy indywidualnie dokonać ustawień procesora dla każdej aplikacji co w efekcie pozwoli nam zaoszczędzić energię. Program jest kompatybilny z urządzeniami posiadającymi system Android 4.0.3 oraz nowszymi. Jako że Android jest system otwartym do poprawnego działania aplikacji potrzebujemy dostęp do roota. Co ciekawe dzięki tej aplikacji możliwe jest również delikatne podkręcenie procesora, co może być przydatne przy zaawansowanych graficznie grach, które wymagają wysokiej mocy obliczeniowej. Jednak w tej sytuacji należy pamiętać, że zbyt mocne podkręcenie procesora może spowodować jego uszkodzenie, dlatego należy robić to bardzo ostrożnie. Sama zasada funkcjonowania programu jest bardzo prosta, do każdej aplikacji tworzymy odzielne reguły działania. Możemy ustalić minimalne i maksymalne taktowanie CPU, zarządcę, taktowanie GPU, a nawet próg bezpiecznej temperatury, po którym częstotliwość zegarów zostanie obniżona. Korzystając z aplikacji nie zauważyliśmy żadnych niedoskonałości czy błędów, zdecydowani jest to prosty program z intuicyjną obsługą. Jedynym minusem jest brak polskiego języka w menu, ale czy to tak naprawdę jest wadą?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.