App #22 – Test aplikacji T-OnTheGo

Całkiem niedawno na łamach naszego portalu testowaliśmy urządzenie Thecus N2310 dedykowane dla domu oraz małego biura. Dzisiaj zgodnie z obietnicą przetestujemy dla Was kolejną funkcjonalność, jaką oferuje nam ten producent. Mobilna aplikacja T-OnTheGo, pozwala na połączenie się z urządzeniami marki Thecus z dowolnego miejsca na ziemi, posiadającego dostęp do Internetu. Program pozwala na zdalną obsługę taką jak: wysyłanie plików, pobieranie oraz odtwarzanie multimediów. T-OnTheGo jest w pełni darmową aplikacją i można ją pobrać bezpośrednio ze sklepu Google play, strony producenta bądź w sklepie App Store.

Program pobraliśmy bezpośrednio ze sklepu App Store i zainstalowaliśmy na urządzeniu Iphone 4. Zaraz po zakończeniu instalacji natychmiast odpaliliśmy aplikację. Naszym oczom ukazał się ekran powitalny aplikacji T-OnTheGo, a następnie skromny interfejs, który na pierwszy rzut oka wyglądał bardzo ubogo, co zresztą widać na poniższym zrzucie ekranu. Po chwili obcowania z aplikacją wcisnęliśmy niebieski krzyżyk znajdujący się w prawym dolnym rogu.

 

 

 

Naszym oczom ukazało się podmenu, w którym do wyboru mieliśmy kilka usług – wybraliśmy Thecus WebDAV. W kolejnym oknie aplikacja poprosiła nas o wprowadzenie paru informacji. Aby je pozyskać udaliśmy się do panelu użytkownika w urządzeniu N2310, a następnie do ustawień WebDava support.

 

 

Kiedy wszystkie dane zostały już wprowadzone poprawnie w menu głównym pojawiła się ikona symbolizującą WebDava support – natychmiast zajrzeliśmy do środka. Wewnątrz zakładki zobaczyliśmy zawartość naszego sieciowego dysku. Klikając na ikonę znajdującą się w lewym dolnym rogu składającą się z czterech małych niebieskich kwadratów mamy możliwość zmiany wyglądu zawartości dysku, co zresztą widać na poniższym zrzucie ekranu.

 

 

 

 

Następnie postanowiliśmy przetestować możliwości aplikacji i odpaliliśmy film animowany, który wcześniej zgraliśmy na serwer – aplikacja bez problemu poradziła sobie i odtworzyła wideo. Ponadto program pozwala na załadowanie z urządzenia mobilnego dowolnego pliku na dysk serwera N2310. Dodatkowo T-OnTheGo została wyposażona w funkcjonalność pozwalającą na odtwarzanie plików tekstowych, muzycznych oraz obrazów.

 

Podsumowanie
Podczas testowania aplikacji nie zauważyliśmy w sumie żadnych niedogodności związanych z jej funkcjonalnością. Bardzo intuicyjny interfejs, który co prawda nie powala na kolana swoim wyglądem, ale za to działa płynnie i bezproblemowo. Głównym zadaniem aplikacji jest umożliwienie użytkownikowi dostępu do kopiowania, strumieniowania oraz edytowania wszelkich danych pomiędzy NASem a urządzeniem mobilnym i w tej materii T-OnTheGo sprawdza się w wyśmienicie. Bez problemu odtwarzaliśmy filmy oraz muzykę i w żadnym z tych przypadków nie napotkaliśmy problemów. Bardzo łatwo i sprawnie przebiegał również proces uploadowania na serwer plików z urządzeń mobilnych. Z naszej strony nie mamy nić do zarzucenia tej aplikacji – polecamy każdemu użytkownikowi serwerów NAS marki Thecus.2 odpowiedzi na “App #22 – Test aplikacji T-OnTheGo”

  1. DigiLeaker napisał(a):

    Dziękujemy za opinie, bardzo lubimy konstruktywną krytykę – mobilizuje nas do działania. Na pewno na łamach naszego portalu jeszcze nie raz powrócimy do tematu Thecusa a wtedy postaramy się być bardziej dokładni. Pozdrawiamy

  2. reguc napisał(a):

    Szkoda, że nie pokazaliście, że należy przekierować porty na routerze i że włączenie WebDAV automatycznie wystawia katalogi publiczne na widok z internetu jeśli te porty są przekierowane. Jednym z tych katalogów jest katalog bittorenta więc widać wszystko co było ściągane. Przestawić można to w ACL. Także ten „test” jest mało kompletny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.