App #23 – UM Meteo

Dział mobilna appteka powstała z myślą abyście nie musieli przedzierać się przez ogrom nieprzydatnych aplikacji, jakie serwują nam sklepy Google Play oraz App Store. Specjalnie dla Was dokonujemy wstępnej selekcji i wybieramy tylko te programy, które są naprawdę warte swojej uwagi i niosą ze sobą dobrą jakość oraz przydatną funkcjonalność. Powoli wkraczamy w okres najcieplejszych dni oraz miesięcy w roku i na pewno każdy z Was będzie chciał udać się na upragniony urlop. Dlatego zgodzicie się ze mną, że chyba każdy kto zabiera się za planowanie urlopu w Polsce, zawraca uwagę na prognozę pogody? Tutaj pojawia się problem… Niestety często prognozy pogody zwyczajnie się nie sprawdzają powodując przy tym nasze ogromne rozczarowanie. Nie każdy również wie, że prawidłową prognozę pogody można przewidzieć maksymalnie na 48 godzin – powyżej to już wróżenie z fusów. Tutaj z pomocą przychodzą nam synoptycy z Uniwersytetu Warszawskiego serwując nam solidną, darmową i skuteczną prognozę pogody na nasze urządzenia mobilne. UM Meteo to darmowy program napisany przez Tomasza Adamowicza służący do odczytu prognozy pogody modelu UM ze stron ICM http://www.meteo.pl.

Zaraz po pobraniu aplikacji na nasze urządzenie naszym oczom ukazuję się intuicyjny interfejs z bardzo prostą grafiką. Na wstępie musimy udać się do zakładki ustawienia, a następnie wybrać województwo oraz miasto, dla którego chcemy uzyskać aktualną prognozę pogody.

Następnie możemy udać się do pierwszej zakładki zatytułowanej Unified Model, gdzie wyświetlona zostanie aktualna prognoza pogody dla wybranego przez nas regionu. Na pierwszy rzut oka można się naprawdę przerazić na widok tych wszystkich kolorowych wykresów i znaczników. Podstawowe informację znajdują się obok każdego wykresu. Patrząc od góry oznaczają kolejno: temperaturę, wilgotność, ciśnienie, prędkość wiatru, wierzchołki chmur oraz stopień zachmurzenia nieba.

Najlepiej jednak najpierw udać się na stronę http://www.meteo.pl gdzie znajdziemy bardzo szczegółową legendę, która w prosty sposób pomoże zrozumieć nam dokładnie wszystkie wykresy.

Ponadto aplikacja zawiera codzienny komentarz pogodowy, który znajdziemy w zakładce Comment.

Prognoza pogody oferowana przez synoptyków z Uniwersytetu Warszawskiego to jak dla nas najlepsza opcja na wiarygodne sprawdzenie pogody. Fajnie, że doczekała się swojej mobilnej wersji, która ciągle jest udoskonalana. Z naszej strony nie mamy nic do zarzucenia tej aplikacji i polecamy ją każdemu kto chce być na bieżąco z pogodą.

Plusy:

  • Intuicyjny interfejs,
  • Aplikacja darmowa,
  • Sprawdzalność pogody na poziomie 99%

Minusy:

  • brak

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.