App #24 – Traffic Monitor oraz speed test w jednym

Całkiem niedawno udałem się do salonu jednego z operatorów sieci komórkowej działającego na terenie naszego kraju w celu przedłużenia umowy na kolejne dwa lata. Miły pan opowiadał mi o taryfach, które mam do wyboru i z dumą prezentował ofertę swojej firmy. Po dokonaniu wyboru oraz spersonalizowaniu odpowiedniej dla mnie opcji, okazało się, że w momencie wyczerpania przeze mnie 2GB pakietu Internetowego do mojego rachunku zostanie doliczone 10 zł. Do tej pory sytuacja wyglądała tak, że w momencie wyczerpania limitu 2GB Internet po prostu zwalniał. Aby uniknąć dodatkowej opłaty postanowiłem zgłębić ten temat i poszukać aplikacji, która pomoże mi w prosty sposób kontrolować transfer wysyłanych oraz pobieranych danych. Nie obyło się oczywiście bez przedzierania się przez las bezużytecznych aplikacji, które musiałem usuwać zaraz po instalacji. W pewnym momencie trafiłem na aplikację Traffic Monitor i tutaj zatrzymałem się na chwilę.

Aplikacja Traffic Monitor jest w pełni darmowa i można ją pobrać ze sklepu Google Play bądź App Store. Program zajmuje zaledwie 4.5 MB i ma do zaoferowania naprawdę wiele.

Zaraz po odpaleniu programu naszym oczom ukazuje się Speed test, gdzie możemy sprawdzić możliwości sieci do której aktualnie jesteśmy podłączeni.

W celu spersonalizowania aplikacji do własnych potrzeb należy najpierw udać się do zakładki <Settings>.  Kiedy dostosujemy już ustawienia do swoich potrzeb, możemy spokojnie przejść do kolejnej zakładki jaką jest <Data Usage>. Tutaj możemy na bieżąco śledzić miesięczne oraz dzienne wykorzystanie naszego pakietu danych. W zakładce zatytułowanej <Device> znajdziemy kilka informacji dotyczących naszego urządzenia.

 Program Traffic Monitor to bardzo intuicyjne narzędzie, dzięki któremu możesz mieć pod kontrolą zużycie Twojego pakietu danych. Według nas można się jedynie przyczepić do braku menu w  języku polskim, ale czy to tak naprawdę w dzisiejszych czasach jest minus?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.