App #25 – TripAdvisor – największy portal turystyczny

W dobie Internetu chyba każdy kto zamierza wyjechać na wakacje, najpierw udaje się do sieci, gdzie sprawdza opinie, zdjęcia oraz komentarze o danym miejscu. Często jednak tracimy na to dużo naszego cennego czasu natrafiając na strony, których treść pozostawia nam wiele do życzenia. W tej sytuacji z pomocą przychodzi nam TripAdvisor, czyli największy internetowy portal turystyczny na świecie cieszący się zaufaniem turystów na całym globie. Dzięki niemu znajdziemy oraz zarezerwujemy hotel, lot, stolik w restauracji a nawet obiekt do wynajęcia, w którym spędzimy nasze wymarzone wakacje. Portal zawiera już ponad 150 milionów recenzji oraz opinii turystów z całego świata, dzięki czemu bez problemu każdy powinien trafić na idealne miejsce dla siebie.

Zaraz po zainstalowaniu aplikacji oraz zarejestrowaniu się (jeżeli jesteśmy nowym użytkownikiem) naszym oczom ukazuje się kolorowy i intuicyjny interfejs. Aplikacja wyszukuję hotele, restauracje, loty oraz atrakcje turystyczne w dowolnej lokalizacji.  Zostawiając krótką recenzję z danego miejsca mamy także możliwość dodania zdjęcia, dzięki czemu aplikacja tworzy bardzo bogaty zbiór zdjęć amatorskich, które może przeglądać każdy użytkownik. Na stronach hoteli czy restauracji widnieją zazwyczaj zdjęcia, które wcześniej zostały poddane specjalnej obróbce graficznej, przez co często nie odzwierciedlają one stanu faktycznego. Bardzo ciekawą opcją jest funkcja „w pobliżu„ służąca do wyszukiwania atrakcji blisko miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Jednak aby opcja ta działa prawidłowo należy najpierw włączyć ustawienia lokalizacji dla aplikacji Trpadvisor w naszym urządzeniu przenośnym.

Całkiem niedawno aplikacja została zaktualizowana i do jej funkcjonalności dodano możliwość pobierania map dla ponad 300 miast z całego świata. Nie wątpliwe bardzo dużym plusem jest fakt, że aplikacja jest w pełni darmowa i pobrać ją można ze sklepó Google play oraz app store. TripAdvisor co jakiś czas przyznaje wyróżnienia oraz certyfikaty dla miejsc, które zostają bardzo często dobrze oceniane przez odwiedzających. Stąd niekiedy na drzwiach restauracji bądź na hotelowej recepcji j zobaczyć można wspomniane odznaczenia.

Podsumowując praktycznie w przypadku tej aplikacji nie mamy do czego się przyczepić. Program działa bez zarzutów jest całkowicie darmowy i posiada bardzo intuicyjną obsługę. Zdecydowanie nie polecamy wybierać się na wakacje bez aplikacji TripAdvisor.

Plusy:

  • intuicyjna obsługa
  • ogromna baza amatorskich zdjęć podróżnych
  • funkcja „w pobliżu”
  • proste wyszukiwanie hoteli, restauracji oraz atrakcji turystycznych w dowolnej lokalizacji
  • darmowa
Minusy:
  • brak 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.