Procesory do gier

Jaki procesor do gier?

Na rynku dostępna jest cała gama procesorów. Jest to jedna z najważniejszych części składowych komputera. Ma on bardzo duże znaczenie przy wydajności gier. Jaki więc będzie najlepszy procesor do gier? Producenci prześcigają się w modelach dedykowanych gamerom. Wybierając procesor do gier kierujemy się wysokimi taktowaniami oraz odblokowanym mnożnikiem, które pozwalają na podkręcenie zegarów.

Czym się kierować przy wyborze?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na generację procesora. Między sobą różnią się między innymi wydajnością, ale nawet liczbą rdzeni oraz wątków. Bardzo istotnym jest, żeby do procesora dobrać również odpowiednią kartę graficzną. Procesor odpowiadający za prędkość operacji, będzie też regulował pracę karty graficznej. Jeśli dobierzemy zbyt wolny, to jakość grafiki również będzie ograniczona. Wszystko to sprawi, że będziemy mogli cieszyć się bardzo wysoką jakością obrazu oraz pozwoli to wyciągnąć pełnię możliwości gry

Ile rdzeni powinien posiadać procesor?

Tu odpowiedź również nie jest jednoznaczna. Ilość rdzeni jest uzależniona od naszych potrzeb. Dla większości graczy wystarczający będzie czterordzeniowy. Jeśli jednak planujemy jakąś pracę w tle, będziemy mieli włączone kilka okien lub aplikacji w trakcie gry to w tym przypadku minimum stanowi procesor sześciordzeniowy.
Osiem oraz dziesięć rdzeni jest przeznaczone dla osób, które chcą oprócz grania, chcą się zajmować profesjonalnym streamowaniem. Dzięki temu będą miały zapewnioną odpowiednią prędkość nagrywania w czasie rzeczywistym.