Kto powinien wykorzystywać wkładki ortopedyczne?

Obecnie jest cała masa informacji dotyczących problemów ortopedycznych, które są dostępne nam od ręki. Dzięki stronom internetowym natychmiast wręcz możemy zweryfikować wszystkie najbardziej palące kwestie dotyczące naszych stóp. Pamiętajmy o tym, że są to zagadnienia bardzo ważne również, jeżeli chodzi o nasze dzieci. To, jakie one będą mieć stopy, będzie ostatecznie rzutować na ich postawę. Ustawienie stóp przekłada się bowiem na ustawienie kolan, a te ostatnie decydują nawet o tym, czy prosty będzie kręgosłup. Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na wszelkie wady i regularne kontrole u pediatry.

Kto może nam zalecić wkładki Sidas?

Część rodziców przez lata samodzielnie podejmowała decyzję o tym, czy jest wymagana jakaś pomoc ortopedyczna, czy też nie. Świadomość społeczna na szczęście w tym kontekście rośnie i coraz częściej słuchamy lekarzy. To właśnie pediatra może nas skierować do ortopedy dziecięcego. Taki fachowiec może zalecić noszenie butów ortopedycznych i wykorzystywanie specjalistycznych wkładek. To one właśnie będą odpowiedzialne za to, że stopa będzie w odpowiedni sposób układać się w bucie. Najważniejsze jednak jest regularne wykorzystywanie takich produktów. Tylko wtedy właśnie będą widoczne efekty takich praktyk, jeżeli wkładki będą noszone każdego dnia. Niejednokrotnie zaleca się nawet chodzenie w butach po domu. Wszystko jednak zależy od tego, jakie działania będzie rekomendować doświadczony ortopeda.

Na które wkładki powinniśmy się zdecydować?

Oczywiście bardzo ważną kwestią będzie wybór konkretnych wkładek. Wszędzie jednak rekomendowane są przez specjalistów właśnie wkładki Sidas, które gwarantują dużą wygodę, ale także wymierne efekty, jeżeli chodzi o prawidłowe ustawienie stopy w bucie. Najpierw jednak oczywiście przez lekarza będzie robiony bardzo szczegółowy i dokładny wywiad. Niezbędne są badania manualne, a także podoskopowe. Czasami też niezbędna jest do przeprowadzenia dokładnej diagnostyki analiza chodu i bieg na bieżni dziecka lub dorosłego.