Premiery firmy Apple na rok 2022

Jeden z założycieli firmy Apple, Steve Jobs, zwykł był mawiać: „Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają”. I faktycznie, potentat na rynku komputerów również w tym roku zamierza zmieniać świat, a na klientów czekają premierowe niespodzianki. Fani marki Apple mogą spodziewać się nowych, mocniejszych komputerów, pierwszego zestawu wirtualnej rzeczywistości z prawdziwego zdarzenia, a także szeregu mniejszych premier, zarówno sprzętowych, jak i programowych. Dolina Krzemowa nie śpi!

Nowe komputery od Apple

Jeżeli chodzi o najbardziej oczekiwane premiery Apple 2022, to z pewnością należy tutaj wymienić najnowszą serię Maców, które na pokładzie będą miały zainstalowane chipy M1 Pro i M1 Max. Oba systemy zadebiutowały już pod koniec ostatniego roku i zostały bardzo ciepło przyjęte przez branżę informatyczną. Sekret tego rozwiązania tkwi w architekturze zestawu, a Apple wykorzystało tutaj swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte przy produkcji smartfonów i tabletów. Procesor Apple M1 łączy wiele głównych komponentów w jedną małą obudowę i zapewnia wysoką integrację.

Premierowe smartfony i nie tylko

Jeżeli już mowa o smartfonach, to czeka nas premiera iPhone’a SE w wersji 5G. Choć starsza wersja sprawowała się nieźle, to fani narzekali nieco na archaiczny design i krótki czas pracy po naładowaniu. Nowe urządzenie ma otrzymać nowy procesor, a także czytnik Touch ID. Wrażenie robią też 64 Giga pamięci wewnętrznej! Poza tym wiadomo z przecieków, bardziej lub mniej oficjalnych, że w przygotowaniu są trzy nowe modele nowe Apple Watcha – model SE, udoskonalona seria 8 oraz wzmocniony zegarek dedykowany dla entuzjastów sportów ekstremalnych. Jest zatem na co czekać!