Jak wybrać monitor gamingowy?

Miłośnicy elektronicznej rozrywki bardzo często stawiają przed swoim sprzętem bardzo wygórowane wymagania. Stąd też monitor gamingowy powinien posiadać odpowiednią rozdzielczość, krótki czas reakcji, a także obsługiwać najnowsze technologie, które pozwolą cieszyć się w pełni grafiką najnowszych gier.

Jaką matrycę wybrać do gier?

Jeśli chodzi o monitor gamingowy, to najważniejszym jego parametrem powinna być przekątna ekranu. Oczywiście, mogłoby się wydawać, że im będzie ona większa, tym lepiej będzie przebiegała rozgrywka, Niemniej jednak, warto zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu stanie monitor, tak by dobrze dopasować jego wielkość do stanowiska gamingowego.

Należy także zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu. Powinna być ona możliwie jak największa, jednak musi być dopasowana do przekątnej wyświetlacza. Rozdzielczość oznacza liczbę pikseli w poziomie oraz w pionie. Ciekawym rozwiązaniem są monitory panoramiczne, bądź też ultrapanoramiczne, które pozwalają cieszyć się większym obrazem.

Odświeżanie obrazu – płynność rozgrywki

Ogromna część monitorów dostępnych w sklepach oferuje odświeżanie o wartości 60 herców. Dla wymagających graczy jest to zdecydowanie zbyt niska wartość. Ci, którzy mają wygórowane wymagania wobec własnego sprzętu decydują się na obraz, który odświeża się z częstotliwością 240 razy na sekundę. Dzięki temu rozgrywka jest wyjątkowo płynna, pozbawiona efektu smużenia.

Podsumowując, wybór odpowiedniego monitora gamingowego to podstawa, jeśli gracz w sensie che cieszyć się wysokiej jakości obrazem.