W dzisiejszym świecie mało ludzi ma czas na prawdziwy reset i naładowanie baterii. Wiele osób deklaruje przebodźcowanie oraz natłok informacji. Potrzeba wyciszenia i relaksu jest bardzo istotna i nie należy jej ignorować. Producenci dostrzegli ten problem i stworzyli produkt o nazwie worek sensoryczny, który ma zaradzić nadmiernemu przebodźcowaniu i posłużyć jako narzędzie relaksu. Początkowo zaprojektowano go jako narzędzie do terapii sensorycznej dla dzieci ze schorzeniami takimi jak: autyzm, adhd czy zbyt małe napięcie mięśni. Wyróżniamy dwa różne rodzaje worków – typu A i B, które oznaczają siłę nacisku na ciało (A mają mniejszą, B mają większą).
Dlaczego warto zainwestować w worek sensoryczny?
Ten niesamowity i innowacyjny wynalazek dedykowany jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Ma on stanowić swoistą przestrzeń (tzw. samotnię), w której człowiek może się wyciszyć i uspokoić swój stan emocjonalny. Doskonale sprawdza się do odpoczynku po odbyciu dużego wysiłku intelektualnego lub napiętej sytuacji, która spowodowała u nas silne emocje. Worek jest transparentny, termoaktywny i nie utrudnia on oddychania. Bardzo wielu rodziców inwestuje w worki sensoryczne dla swoich małych dzieci – mają one za zadanie wyciszyć je oraz poczuć bezpiecznie. Dzieci często siedząc w worku, wracają do pozycji embrionalnej, co jest utożsamiane z relaksem.
Worki sensoryczne zakupisz na: https://intibag.eu/
Jak uspokoić swój układ nerwowy?
Worki sensoryczne używane są w terapii u małych dzieci, które wykazują zaburzenia czucia. Służą do stymulacji czucia głębokiego, co uaktywnia układ czuciowy i poprawia ukrwienie całego ciała. Dużą zaletą używania worków sensorycznych w terapii sensorycznej jest to, że dziecko samo wyznacza granicę i posiada pełną kontrolę nad przestrzenią. Ponadto ich niesamowitą zaletą jest rozwój koncentracji oraz umożliwienie całkowitego wyciszenia się. Wielu terapeutów poleca worek sensoryczny pacjentom, którzy mają problem z samoakceptacją, ponieważ w środku worka pacjent tworzy sobie ośrodek akceptacji i rozluźnienia.